Адміністрація вирішила продати даний сайт. За детальною інформацією звертайтесь за адресою: rozrahu@gmail.com

Операційне середовище Delphi

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
Не вказано
Факультет:
КН
Кафедра:
Кафедра ЕОМ

Інформація про роботу

Рік:
2003
Тип роботи:
Звіт про виконання лабораторної роботи
Предмет:
Основи алгоритмізації та програмування

Частина тексту файла

Міністерство освіти і науки України Національний університет “Львівська Політехніка” Кафедра ЕОМ Звіт про виконання лабораторної роботи № 2 з курсу „Основи алгоритмізації та програмування” Тема: Операційне середовище Delphi Виконано: стдент групи КІ-14 Сорокевич М.І. Перевірено: Ногаль М.В. Львів – 2003 МЕТА РОБОТИ: Ознайомитися із середовищем програмування Delphi; написати невелику програму, яка б виконувала просту арифметичну операцію і виводила результат. Теоретичні відомості Операційне середовище Delphi є розвитком Об’єктного Паскаля. Мова програмування Паскаль, на основі якої побудоване Delphi, створена у 1970-ому році швейцарським ученим Ніклаусом Віртом. Мова Паскаль має свій алфавіт, який складається з латинських літер, цифр від 0 до 9, спеціальних знаків (+, -, {, }, та ін.) та службових слів мови (begin, end, for та ін.). Коментарі записуються у фігурних дужках. Ім’я програми в Паскалі повинне починатись із букви і містити літери або цифри і знаки підкреслення. Це показано за допомогою синтаксичної діаграми: Програма повинна складатись із заголовка, основної частини, в якій визначаються дані, що використовуються в програмі, а після цього – тіла програми, або програмного блоку (блоку операторів), що містить оператори для перетворення даних. Структура програми: program <ім’я програми>; label {список міток}; const {список сталих величин}; type {опис нестандартних типів даних}; var {описи змінних, що використовуються}; begin {позначення початку програмного блоку}; {програма – послідовність операторів}; end. {кінець програми} Ім’я програми не може містити більше ніж 8 символів. Розділ var описує змінні і їх тип. Для числових даних використовуються integer(цілий) і real (дійсний). Команда read використовується для вводу даних у комп’ютер. При виконанні цієї команди, програма зупиняється і чекає поки користувач введе дані (набере на клавіатурі) і натисне клавішу Enter. Аналогічно працює команда readln, але в кінці її виконання курсор переводиться на наступний рядок. Команди write і writeln використовуються для виведення результатів обчислень на екран, до списку виведення може бути включений текст, взятий в лапки. Наприклад: writeln(‘x=’,x) Для здійснення операцій додавання, віднімання, множення та ділення (+ , - , * , / ) використовується оператор присвоєння. Наприклад: x:=b+c Виконання роботи program divide; {$APPTYPE CONSOLE} uses SysUtils; var a,b:real; begin writeln('Ця програма здійснює ділення двох чисел(a:b)'); writeln('Введіть значення діленого: a='); readln(a); writeln('Введіть значення дільника: b='); readln(b); writeln('Часткою цих чисел є:',a/b); readln end. Висновок: На цій лабораторній роботі я ознайомився з операційним середовищем Delphi; ознайомився з практичним застосуванням мови програмування Паскаль, основними її операторами та ключовими словами; склав просту програму з їх застосуванням.
Антиботан аватар за замовчуванням

31.03.2013 13:03

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини